Aktualności

Derby dla Zamku | Wyjazdowe zwycięstwo juniorów

• autor: Andrzej Kaługa, 2018-09-01 19:56

Zamkovia nadal niepokonana...

Derby powiatu ząbkowickiego za nami. Nasz zespół wysoko, bo aż 5:1 pokonał Spartę Ziębice.

W dniu dzisiejszym do dyspozycji trenera było aż 20 zawodników. Dwóch z nich musiało oglądać mecz z trybun. Od pierwszych minut nasz zespół osiągnął przewagę optyczną a jej efektem były sytuacje Sopucha i Majewskiego. O wyniku pierwszej połowy zadecydowały stałe fragmenty gry. Pierwszy z nich to rzut wolny, dobrze wykonany przez Kolasę i piłka po rękach bramkarza Sparty wylądowała w siatce. Niewiele później, również z wolnego uderzał Sienkiewicz a piłka trafiła w poprzeczkę bramki gości. Tuż przed końcem pierwszej połowy rzut rożny na bramkę strzałem głową zamienił kapitan Zamku, Wojciech Bierut ustalając wynik rywalizacji do przerwy na 2:0.

Po przerwie śmielej zaatakowała Sparta. Najpierw po rzucie wolnym uratowała nas poprzeczka, później na wysokości zadania stanął Sadowski, kiedy po błędzie Bieruta zawodnik Sparty znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem. W kolejnych minutach Zamek ponownie przejął inicjatywę. Dobrej okazji nie wykorzystał Góral oraz Sienkiewicz. W 65 minucie jeden z pierwszych kontaktów z piłką Roberta Herdego zakończył się golem i nasz najnowszy nabytek mógł wraz z drużyną świętować swoje pierwsze trafienie w barwach Zamku. Kolejne gole dołożyli Zalewski oraz Majewski z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Sienkiewiczu. Przy stanie 4:0 honorowego gola dla przyjezdnych zdobył Paweł Mazur. Po 4 kolejkach zajmujemy 2 miejsce z dorobkiem 10 punktów. Za tydzień wyjazdowy mecz w Bystrzycy Górnej. Zapowiedź niebawem.