Aktualności

Zamkovia z trzema punktami

• autor: Andrzej Kaługa, 2017-10-10 14:20

Zamek - Orzeł Lubawka 5:1 (2:0).

Do niedzielnego meczu z Orłem Lubawka przystąpiliśmy w 17-sto osobowym składzie. Zabrakło Bieruta i Deryły a tuz przed meczem z powodów rodzinnych nieobecność potwierdził Marcin Margasiński. W jego miejsce „ściągnięto” Bartka Gawdonowicza, dla którego był t debiut ligowy w barwach naszego klubu. Z uwagi na fakt odsunięcia Arkadiusza Albrechta od prowadzenia drużyny na jeden mecz funkcję trenera objął Sebastian Furtan.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla naszej drużyny. Już w 4 minucie fatalny błąd popełniła obrona gości a Rafał Góral stając oko z ich bramkarzem nie miał problemów z ulokowaniem piłki w siatce. Kolejną dobrą sytuację stworzył duet K. Burczak – Majewski. Ten drugi znalazł się w polu karnym, lecz jego strzał zdołał obronić bramkarz Orła. W 27 minucie było już 2:0. Dokładne dośrodkowanie Sinkiewicza na bramkę zamienił Majewski. Tuż przed końcem pierwszej połowy kontuzji doznał Sienkiewicz i w związku z tym nie mógł kontynuować gry w drugiej części meczu.

Druga połowa również rozpoczęła się od bramki dla Zamku. Za zagranie ręką w polu karnym sędzia podyktował „jedenastkę”, która nie bez problemów została wykorzystana przez Majewskiego. Po trzeciej bramce tempo meczu nieco spadło a nasza przewaga została udokumentowana jeszcze dwa razy, kiedy do siatki trafiali Majewski i Sopuch. Rozluźnienie w naszych szeregach pozwoliło gościom zdobyć honorowe trafienie ustalające wynik spotkania. W 10 kolejce zagramy na wyjeździe a w niej  przeciwnikiem ostatni z beniaminków. Zapowiedź niebawem.