Aktualności

Zwycięstwo w 5 kolejce | Porażki rezerw i juniorów

• autor: Andrzej Kaługa, 2017-09-11 11:28

Zamek - Iskra Jaszkowa Dolna 3:1 (2:0).

Po niedzielnym meczu, w którym na brak emocji nie można było narzekać pokonaliśmy zespół Iskry Jaszkowa Dolna 3:1.

Do dyspozycji trenera Albrechta było 17 zawodników. Po zeszłotygodniowej absencji do składu powrócił Kolasa oraz wracający po dłuższe przerwie Majewski. Od pierwszych minut nasz zespół osiągnął przewagę a na jej efekty nie musieliśmy długo czekać. W 7 minucie po podaniu Mieszkalskiego oko w oko z Juszczykiem stanął K. Burczak i na raty pokonał bramkarza gości otwierając wynik spotkania. Ten sam zawodnik w ciągu kolejnych kilkunastu minut mógł przynajmniej dwukrotnie podwyższyć rezultat spotkania, lecz zabrakło dokładnego wykończenia akcji. Swoją okazje miał także Mieszkalski oraz Majewski i tylko dobre interwencje bramkarza Iskry sprawiły, że wynik meczu nie ulegał zmianie. W doliczonym czasie gry w polu karnym faulowany był Majewski a rzut karny na bramkę zamienił kapitan naszego zespołu, Sienkiewicz. Do przerwy zasłużone prowadzenie naszej drużyny.

Na drugą połowę wyszliśmy z jedną zmianą (Mieszkalski – J. Nowak). W tej części zawodów nasza przewaga zmalała. Przy odrobinie szczęścia zespół Iskry mógł doprowadzić do wyrównania, gdy po strzale Satanowskiego z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Margasińskiego.W kolejnej swojej akcji podopieczni grającego trenera Adamczyka zdobyli bramkę, lecz na nasze szczęście sedzia odgwizdał pozycję spaloną.  W 83 minucie spalonego juz nie było i  Iskra zdobyła bramkę kontaktową, fundując wszystkim nerwową końcówkę meczu. O losach pojedynku mógł przesądzić wprowadzony w 70 minucie Ścigaj. W ciągu 120 sekund zmarnował dwie znakomite sytuacje, w jednej z nich trafiając w słupek. W 88 nasz zespół przypieczętował zwycięstwo. Zza pola karnego mocno uderzył W. Chamerski i piłka o raz trzeci zatrzepotała w siatce bramki gości. W najbliższą sobotę jedziemy do jednego z beniaminków. Zapowiedź niebawem.

Prezentacja graficzna składu

Pozostałe wyniki naszych drużyn:

SOBOTA, 9 września:

Zamek Kamieniec Ząbkowicki (TT) - Iskra Jaszkowa Dolna - przełożony na 27.09 godz. 17:00