Aktualności

Pewne zwycięstwo w derbach | Remis juniorów w Ziębicach

• autor: Andrzej Kaługa, 2017-03-20 17:14

Unia Złoty Stok - Zamek 0:4 (0:1). Sparta Ziębice - Zamek 4:4 (1:1).

Do meczu derbowego przystąpiliśmy w dość mocno przebudowanym składzie w porównaniu do poprzedniej rundy. W drużynie zadebiutowali: Marek Postawa, Rafał Góral, Arkadiusz Majewski oraz Wojciech Brzózka natomiast po przerwie do drużyny powrócili Marcin Margasiński oraz Wiktor Chamerski.

Od początku zarysowała się przewaga Zamku, jednak ograniczała się do posiadania piłki. Kilka razy groźnie robiło się pod bramką Gurbały, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Z kontry swoich szans szukali Unici i po jednej z nich sam na sam z naszym bramkarzem znalazł się napastnik gospodarzy, ale świetna interwencja Margasińskiego uratowała Zamek przed stratą bramki. Później swoje szanse mieli Brzózka oraz Góral. Zamek dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy wyszedł na prowadzenie. Faulowany w polu karnym był Brzózka, a debiutanckie trafienie z karnego zaliczył Majewski.

Pierwsze 20 minut drugiej połowy to kilka groźnych ataków gospodarzy. Z czasem jednak to Zamek coraz śmielej zagrażał bramce Gurbały. Dwie świetne sytuacje zmarnowali K. Burczak oraz Postawa. Dopiero w 75 minucie po podaniu Górala twarzą w twarz z bramkarzem stanął K. Burczak i tym razem się nie pomylił podwyższając na 2:0. Niespełna dwie minuty później po indywidualnej akcji bramkę zdobył Góral, a 5 minut później swoje trafienie dołożył Sopuch, który pojawił się na boisku chwilę wcześniej i ustalił wynik meczu.

Lepszego startu wiosny nie można było sobie wymarzyć, ale trzeba pamiętać, że Unia bardzo mocno się osłabiła i do końca nie było wiadomo czy przystąpi do rozgrywek. W kolejny weekend prawdziwy sprawdzian, czyli mecz z Iskrą Jaszkowa, która niespodziewanie zremisowała z wyżej notowaną Victoria Tuszyn.