Aktualności

Krok ku utrzymaniu... | Rezerwy bez punktów

• autor: D.W., 2016-05-21 19:56

Zamek - Victoria Tuszyn 4:2 (2:0). Perła Płonica - Zamek II 3:1 (1:0).

Trener Tomaszewicz miał do dyspozycji 14 zawodników. Był to mecz z gatunku tych 'za sześć punktów'.
Od początku spotkania nasi zawodnicy przejęli inicjatywę i pokazywali duże zaangażowanie, które poskutkowało już w 13 minucie, kiedy to piłkę rzuconą z autu głową przedłużył P.Burczak, a we właściwym miejscu pojawił się Sopuch i uderzeniem przy słupku nie dał szans bramkarzowi gości. Po bramce wciąż utrzymywaliśmy przewagę, jednak nie mogliśmy podwyższyć prowadzenia. Aż do 33 minuty, kiedy to w polu karnym faulowany został Silva, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Węglarz i ustalił wynik pierwszej połowy.

Już w pierwszej minucie drugiej połowy straciliśmy bramkę. Okazało się jednak, że zawodnik gości uderzył z pozycji spalonej. Chwilę po tej sytuacji nasz zespół wyszedł z kontrą i po katastrofalnym błędzie bramkarza gości, Szydełko podwyższył wynik spotkania na 3:0. W 56 minucie po niepewnej interwencji Szymochy zawodnicy Victorii złapali kontakt i lekko przejęli kontrolę nad meczem. Wartym odnotowania jest też straszne pudło zawodnika gości kilka minut po pierwszej bramce, kiedy to z bliskiej odległości nie trafił nawet w światło bramki. W 69 minucie po kolejnej składnej akcji, 11 bramką w tym sezonie strzelił nasz najepszy strzelec, Alex Silva. Kiedy wszyscy już myśleli, że nie padnie już żadna bramka w ostatniej akcji meczu Victoria strzeliła i ustaliła wynik spotkania na 4:2.
Naszych zawodników czeka krótka przerwa. W czwartek, ponownie przy Złotostockiej, zagramy spotkanie z Gromem Witków. W spotkaniu tym zabraknie Węglarza, który w sobotnim spotkaniu ujrzał czwartą żółtą kartkę i musi odbyć przymusową karę jednego spotkania pauzy.