Aktualności

Bramka z przewrotki ozdobą meczu

• autor: Andrzej Kaługa, 2015-09-19 18:38

Zamek - Skalnik Czarny Bór 5:0 (2:0).

Rehabilitacja po porażce w Świdnicy udana. Pokonaliśmy dziś pewnie zespół Skalnika i w tabeli ligowej zajmujemy wysokie, 4 miejsce.

Trener Tomaszewicz miał do dyspozycji 16 zawodników, w tym powracającego po kontuzji Pawła Kobrzaka. Od pierwszych minut osiągnęliśmy optyczną przewagę, ale nasi zawodnicy nie potrafili skutecznie zakończyć licznych sytuacji. Goście nie pozostali dłużni i dwukrotnie ładnie uderzali z dystansu zmuszając A. Sadowskiego do nie łatwych interwencji. W końcu nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym piłka znalazła drogę do bramki a strzelił ją Alex Silva. W końcówce pierwszej połowy fantastycznym uderzeniem z 25 metrów popisał się nasz kapitan. K. Sienkiewicz i piłka po raz drugi ugrzęzła w siatce.

Po przerwie obraz gry nie uległ znacznej zmianie, ale z minuty na minutę osiągaliśmy coraz większą przewagę. Dobre zawody rozgrywał M. Sopuch, kilkukrotnie stwarzając dobre okazję dla Zamku. Około 70 minuty piłkę z głębi pola zagrał Deryło, tam przechwycił ją Węglarz i ze spokojem podwyższył rezultat spotkania na 3:0. Tuż przed końcem meczu zdobywamy jeszcze dwie bramki. W pierwszej z nich Sopuch idealne podaje do Burczaka a ten po strzale głową zdobywa 4 bramkę. Ostatni gol był wyjątkowej urody i bardzo rzadko spotykamy w niższych ligach. Z prawej strony boiska dośrodkowywał Deryło, tam w polu karnym fantastycznie do strzału złożył się Kobrzak i uderzeniem z „nożyc” ustalił wynik spotkania. Cieszy dobra gra naszych wszystkich zawodników a jeszcze bardziej wysokie miejsce w ligowej stawce. Już w środę zagramy mecz PP w Bardzie z tamtejszą Unią, a kolejny mecz ligowy ponownie w sobotę. Zapowiedź niebawem.