Aktualności

Niezła gra zakończona porażką | Rezerwy wygrywają

• autor: Andrzej Kaługa, 2015-08-17 09:38

LKS Bystrzyca Górna - Zamek 4:1(1:0). Ślęża Ciepłowody - Zamek II 1:2 (1:1).

Inauguracja nowego sezonu za nami. W pierwszym meczu nie zdobyliśmy choćby punktu a z Bystrzycy Górnej powróciliśmy z bagażem czterech straconych bramek.

W pierwszym meczu sezonu 2015/2016 los przydzielił nam drużynę, która do końca poprzedniego sezonu walczyła o IV ligę, ostatecznie zajmując 2 miejsce. Nasz mocno odmłodzony zespół nieźle zaczął spotkanie, lecz szybko straciliśmy bramkę po błędzie w ustawieniu obrony. Lewą stroną boiska pomknął zawodnik gospodarzy, dokładnie dograł w pole karne a tam ładną bramkę po strzale bezpośrednim zdobył Konrad Sajdak. Nie podłamało to naszej drużyny. Graliśmy dobrze, stwarzając dobre okazje a gospodarze groźnie kontratakowali. Najlepszą okazję dla naszej drużyny mieliśmy po strzale P. Kobrzaka, kiedy mocno uderzona piłka wylądowała na słupku bramki gospodarzy. Do przerwy przegrywaliśmy 1:0.

Po wznowieniu gry dość szybko doprowadziliśmy do wyrównania. To, czego je dokonał P. Kobrzak udało się innemu z naszych obrońców. Po rzucie rożnym dla naszej drużyny najwyżej do piłki wyskoczył P. Burczak i strzałem głową wyrównał stan meczu. Radość jednak nie trwała długo. Kilka minut później po akcji prawą stroną nasi obrońcy nie upilnowali Sajdaka a ten strzelił swoją drugą bramkę w meczu. Gospodarze idąc na ciosem zdobyli trzecią bramkę autorstwa Łukasza Żygadło i wiadomo było, że w tym meczu ciężko będzie o punkty. Mieliśmy jeszcze szansę na zdobycie bramki z rzutu wolnego, lecz rezultat meczu nie zmieniał się. W doliczonym czasie gry zespół LKS-u postawił przysłowiową kropkę nad „i” ustalając wynik zawodów. Zagraliśmy niezłe zawody, lecz zawiodła skuteczność oraz błędy w obronie. Za tydzień przywitamy nowym sezon na własnym boisku. Zapowiedź niebawem.