Aktualności

Ważne trzy punkty | Potknięcie rezerw

• autor: Andrzej Kaługa, 2015-05-24 21:46

Zamek - Zdrój Jedlina Zdrój 2:1 (0:0). Zamek II - Błękitni Niedźwiedź 3:4.

Do dzisiejszego spotkania z drużyną Zdroju przystąpiliśmy w 14 osobowym składzie. Z drużyny wypadł Paweł Lis (gips), Węglarz, który wyjechał do pracy za granicą a na rozgrzewce urazu nabawił się Jakub Paw. To spowodowało, że mecz rozpoczęliśmy w nieco innym ustawieniu personalnym niż zwykle.

Mecz od początku był dość wyrównany i każda z drużyn mogła zdobyć przynajmniej po jednej bramce, lecz brakowało dokładnego wykończenia. Z naszej strony dobre okazje mieli P. Buczyński oraz Sz. Paw. Do przerwy pomimo dobrych okazji z obydwu stron wynik brzmiał 0:0.

Początek drugiej odsłony meczu to lekka przewaga gości, którzy przy biernej postawie naszej obrony wychodzą na prowadzenie. Do końca pozostawało niespełna 30 minut gry, więc nasz zespół musiał zaatakować. Ataki przyniosły zamierzony rezultat 5 minut później. W polu karnym faulowany był P. Buczyński i sędzia wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem okazał się M. Zapotoczny i stan meczu się wyrównał. Kilka chwil później nasz zespół mógł cieszyć się z prowadzenia. Dośrodkowanie Sz. Pawia, ładnym strzałem z pierwszej piłki na bramkę zamienił P. Buczyński, wlewając sporo radości w licznie zgromadzoną publiczność. Zespół gości nie mając nic do stracenia rzucił się do ataków. Po jednym z nich ręką w polu karnym zagrał Zapotoczny i sędzia drugi raz w tym meczu dyktuje rzut karny, tym razem dla przyjezdnych. Strzał piłkarza Zdroju świetnie wyczuł Arek Sadowski i wynik meczu nie zmienił się. Goście nadal atakowali, lecz nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego bramkarza naszej drużyny, który jeszcze, co najmniej dwukrotnie uratował nas przed utratą wyrównującej bramki. Po końcowym gwizdku mogliśmy odetchnąć z ulgą i dopisać do tabeli ważne 3 punkty. Za tydzień jeden z dalszych wyjazdów do Kudowy. Zapowiedź wkrótce.