Mogli przegrać, mogli wygrać. Zremisowali. | Porażka...

• autor: W.T., 2014-11-23 15:57
Mogli przegrać, mogli wygrać. Zremisowali. | Porażka juniorów

Przestrzelony karny w 95 minucie. Zamek - Skalnik 2:2 (1:1).

Niedzielny mecz miał duże znaczenie dla obu drużyn. Zwycięstwo pozwalało na "złapanie drugiego oddechu„ w przerwie zimowej. Mecz rozpoczął się od ataków naszej drużyny. Goście, którzy przyjechali w jedenastoosobowym składzie, raczej nastawiali się na wywiezienie z Kamieńca chociażby punktu. Mecz nie był porywającym widowiskiem. Jednak to nasza drużyna stwarzała większe zagrożenie pod bramka gości. W 10 minucie pięknym strzałem popisuje się się Alex, jednak piłka trafia w słupek i wyszła wzdłuż bramki w pole. W 26 minucie goście wykonują rzut rożny, piłkę piąstkuje Cwek, ale ta spada wprost pod nogi zawodnika gości, a ten uderzeniem z pierwszej piłki lokuje ją w siatce. W 30 minucie dobrą akcją popisuje się Sienkiewicz, dogrywa piłkę wprost na głowę wbiegającego Alexa, który nie marnuje szansy

Po przerwie przewaga po naszej stronie wzrasta, ale strzały zawodników broni bramkarz gości lub mijają bramkę. Gdy wydawało się, że strzelenie przez Zamek gola jest kwestią czasu, goście przeprowadzają kontrę, błąd popełnia nasz bramkarz i Skalnik wychodzi na prowadzenie. Czas ucieka. Goście rozpaczliwie się bronią i gdy wydawało się, że dowiozą zwycięstwo do końca, po rzucie rożnym wykonywanym przez Węglarza, Szymczak strzałem głową wyrównuje. Sędzia dolicza 5 minut, zamykamy Skalnik na ich połowie i wówczas po jednym ze stałych fragmentów gry w zamieszaniu podbramkowym Krystian Burczak oddaje strzał a piłkę zmierzającą nieuchronnie do bramki ręką zatrzymuje obrońca gości. Rzut karny. Do piłki podchodzi Piotr Burczak i fatalnie pudłuje. Tak więc po słabym meczu remisujemy z drużyną Skalnika. Za tydzień ostatni mecz tej rundy jesienno-wiosennej, w której zmierzymy się z największa rewelacją obecnych rozgrywek LKS Bystrzyca Górna. Pierwszy mecz z Drużyną LKS przegraliśmy 5:0 i była to najwyższa porażka, jakiej doznaliśmy od awansu do ligi okręgowej.