Okręgówka na start!

• autor: fasolaka, 2014-03-20 21:21

W niedzielne południe na boisku w Kamieńcu zameldują się nasi juniorzy

118 dni przerwy, prawie 4 miesiące przerwy od ligowych spotkań. Ale wreszcie wracamy!

Nasi juniorzy wrócili do treningów 18 stycznia. Podczas zimowego sezonu przygotowawczego rozegrali 8 sparingów. Odnieśli 6 zwycięstw i doznali dwóch porażek, a bilans bramek to 27:15. Z gry w Kamieńcu zrezygnował Mateusz Rychter, któremu życzymy wszystkiego dobrego. W drużynie najprawdopodobniej nie zobaczymy już Krzysztofa Kusowskiego, który pertraktuje z okolicznym klubem . Po rocznej przerwie do drużyny na stałe wrócił Konrad Czapran. Zespół juniorów został wzmocniony także kilkoma wyróżniającymi się trampkarzami występującymi na co dzień w Lidze Terenowej, mowa tu o Jakubie Nowaku i Alanie Ruszczyńskim (już od jesieni w zespole występuje Dariusz Mieszkalski, Dawid Ruszczyński i Grzegorz Makuch - ten ostatni powinien na wiosnę zostać już na stałe w drużynie juniorów).

Wróćmy jednak do meczu i ligowej rzeczywistości. W najbliższą niedziele nasz młody zespół, podobnie jak pierwsza drużyna podejmie Karolinę Jaworzyna Śląska. Zespół ten po 16.kolejkach zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 23.punktów. W jesiennym spotkaniu Zamek pokonał na wyjeździe Karolinę 1:3. Zespół z Jaworzyny będzie musiał wywieźć z Kamieńca 3 punkty, jeśli nie chce stracić kontaktu z czołówką.

W przypadku naszego zespołu trafnym powiedzeniem będzie to, iż 'apetyt rośnie w miarę jedzenia'. Niewielu wierzyło, że nasi chłopcy po jesieni będą bić się w czołówce o jak najwyższe miejsce. Cel przed wiosną jest klarowny, utrzymać, a nawet poprawić aktualne miejsce w tabeli juniorów.

- Cały zespół jest głodny gry, jesteśmy strasznie zmotywowani i chcemy dobrze wejść rundę. Jeżeli zamierzamy zając w tej lidze wysokie miejsce, to takie mecze musimy po prostu wygrywać - przekonuje najskuteczniejszy zawodnik naszej drużynie, Łukasz Ścigaj.

Prawdopodobny skład (kliknij prawym-->pokaż obrazek, aby powiększyć):

Karolina: Malina - Fudali B., Łucyk R., Kusio, Fudali K., Bielat, Wudel, Pieniążek, Adamowicz, Kukliński, Chwałek

Początek pierwszego ligowego spotkania juniorów w 2014 roku o godzinie 12:30 na stadionie w Kamieńcu. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Polonia Świdnica 0:1 PP